Az éghajlat vagy klíma az adott terület időjárási viszonyainak hosszú távú átlaga. Az éghajlatot befolyásolja a földrajzi elhelyezkedés, a földfelszín alakja, a légköri áramlások, a napfény mennyisége és az óceánok áramlásai. Az éghajlati viszonyok hatással vannak az élővilágra, az emberi tevékenységre és a gazdasági fejlődésre.
Az éghajlati viszonyok változása az utóbbi évtizedekben egyre nagyobb figyelmet kap, mivel az emberi tevékenység hatására a klímaváltozás egyre súlyosabb problémává válik. Az üvegházhatású gázok kibocsátása, az erdőirtás és az ipari tevékenység mind hozzájárulnak az éghajlati viszonyok változásához.
Az éghajlati változás hatásai között szerepelnek az extrém időjárási események, mint például a hőhullámok, aszályok, áradások és hurrikánok. Az éghajlati változás hatásai az élelmiszertermelésre is kihatnak, mivel az időjárási viszonyok változása miatt a terméshozamok is változnak.
Az éghajlatváltozás elleni küzdelem érdekében számos intézkedést hoznak, mint például az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése, az alternatív energiaforrások használata és az erdőtelepítés. Az éghajlatváltozás elleni küzdelem az egész világ közös felelőssége, és csak együttműködéssel lehet eredményeket elérni.